24h vitalizing lift serum-in-oil

5980 LEK

Ky formulim inovativ serum-në-vaj ofron përfitimet e një serumi aktiv me komfortin e vajrave thellësisht ushqyes, të pasur në acide yndyrore omega 3 dhe 6 për të bërë lëkurën të butë si mëndafsh.
Vaji i cmuar Jojoba dhe Susami sëbashku me kompleksin e Piperit Sichuan lifting, hidratojnë dhe rigjenerojnë lëkurën përgjatë 24h. Lëkura duket më e liftuar, shenjat e para të rrudhave dhe vijave zbehen. Lëkura e thatë, pa shkëlqim mbrohet ndaj efektet negative të dehidratimit, irritimit dhe transformohet me pamje të shëndetshme dhe luminoze.
Një formulim i lehtë, xhentil që përthithet shpejtë dhe lë pas edhe lëkurën më sensitive me ndjesinë e qetësisë, butësisë dhe rrezatimit pa ndjesi ngjitëse

Sasia
28 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Lekura duket me e tendosur
  shenjat e rrudhave & vijave zbehen dukshem.
 • Niveli i hidratimit i lekures restaurohet.
 • Lekura ndihet e rimbushur, e rifreskuar dhe rrezatuese.
 • Zbut dhe qeteson lekuren e skuqur dhe te irrituar.
 • Transformon lekuren e thate dhe te lodhur, ne te shendetshme dhe rrezatuese.
 • Jep efekt te dukshem lifting.
 • Ruan hidratimin duke mos lejuar humbjen.
 • Forcon barrieren e lekures per te mbrojtur ndaj stresit te jashtem dhe zvogelon mundesin e irritimit dhe inflamacionet.
 • Ndihmon te reduktoje ndjeshmerine e lekures dhe reduktoje irritimet.
 • Perthithet shpejte nga epiderma pa lene ndjesi ngjitjeje.
 • Per te gjithe tipet, ne vecanti normal, te thate dhe shume te thate.
 • Lekura e thate, pa shkelqim, mbrohet ndaj efektit plakes qe sjell dehidratimi dhe irritimi dhe transformohet ne lekure me pamje te shendetshme dhe rrezatuese.
 • Pa vajra esencial.
 • Pa perberes te bazuar tek vajrat mineral.
 • Pa permbajtje shtazore : 100% vegan and cruelty-free.
 • Pa ruajtes artificial dhe parabene.
 • Pa silikone.
 • Testuar dermatologjikisht.
Kompleks Lifting Piper Sichuan, Vaj Jojoba, Vaj Susami, Vitamin E

Pas pastrimit, apliko dy deri në tre pika në pëllëmbë të duarve. Butësisht preso mbi lëkurë dhe masazho. Mund të përdoret në mëngjes dhe në darkë ose kurdoherë që lëkura ka nevojë për më shumë rrezatim dhe kujdes. Shmang kontaktin me sytë. Për rezultate të dukshme dhe lifting të mëtejshëm, ndiqni hapat e Masazhit Face Lift të Skincode.

Masazhi Face Lifting I Skincode

Hapi 1: Hidh tre pika në pëllëmbë të dorës. Butësisht preso dhe masazho mbi lëkurë me presion të lehtë dhe veprime rrethore.

Hapi 2: Vendos gishtat në mjekër – pranë njëra tjetrës me drejtim për sipër. Butësisht rrëshkit përgjatë vijës së nofullës, me veprime rrethore drejt veshëve me presion të mesëm. Përsërit 6 herë.

Hapi 3: Masazho serumin-në-vaj mbi lëkurë duke përdorur pjesën e sheshtë të majave të gishtave, duke filluar nga mesi i buzës së sipërme drejt veshëve; pranë vrimave të hundës drejtë veshëve; anës hundës, sipër mollëzave dhe drejt veshëve. Përdor veprime rrëshqitëse. Përsërit 6 hërë.

Hapi 4: Për të reduktuar pamjen e vijave dhe rrudhave përgjatë ballit, vendos majat e gishtave mbi lëkurë, midis vetullave dhe drejt flokëve. Masazho me veprime të vogla rrethore përgjatë ballit dhe drejt tëmthit. Përsërit 6 herë.

Hapi 5: Për të mbajtur vijën e nofullës të tonifikuar, përkul gishtin drejtues dhe të mesit. Vendosi poshtë mjekrës pranë vijës së nofullës. Rëshkit butësisht poshtë vijës së nofullës e drejtë veshëve.

Hapi 6: Butësisht masazho poshtë mbi qafën dhe drejtë klavikulës. Më pas me pëllëmbë kalo përgjatë dekoltesë deri sa vaji të përthithet plotësisht.

PËRBËRËS AKTIV

CM Glucan

Derivuar nga majaja e bukëpjekësit, është një stimulues potent i sistemit imunitar.Eshtë studiuar thellësisht për vetitë shëruese në plagë, inflamacione dhe onkologji, për aftësinëpër të stimuluar riparimin dhe rikuperimin e lëkurës pas dëmtimit ose stresit ekstrem.I provurar që:– Përmirëson rigjenerimin e qelizave– Mbron ndaj stresit oksidues të nxitur nga rrezatimi UVA & UVB– Dukshëm përmirëson fortësinë e lëkurës & rrezatimin– Zbeh vijat & rrudhat– Zbeh shenjat e photo-aging & shenjat e para të plakjes

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “24h vitalizing lift serum-in-oil”