Brightening protective shield spf50/pa +++

4950 LEK

Locion super i lehtë ofron mbrojtje shumë efektive ndaj agresorëve në ambient duke dhënë efekt zbardhues. Përmban filtra UVA dhe UVB për të mbrojtur lëkurën ndaj ekspozimit në diell. Përbërësit unik zbardhues të lëkurës ndihmojnë në zbehjen e njollave të moshës dhe pigmentimin, duke lënë pas lëkurën e hidratuar dhe të mbrojtur me pamje të njëtrajtshme.

Sasia
30 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Imperfeksione te zvogeluara, duke perfshire njollat e moshes
 • Siperfaqja e lekures zbutet
 • Kur aplikohet rregullisht parandalon djegien nga dielli si dhe plakjen
 • Mbrojtjen e lëkurës nga ekspozimi në diell
 • Mbrojtjen ndaj agresorëve dëmtues të ambientit
 • Zbardhjen e lëkurës
 • Zbehjen e njollave te pigmentimit dhe njollave të moshës
 • Pa përmbajtje: ruajtës artificial – aromë – ngjyrues – derivate shtazore
 • Testuar dermatologjikisht.
CM-Glucan, kompleks bimor Alpin, Vitamin E, Vitamin B3

Apliko cdo mëngjes, mbi kremin e ditës përpara aplikimit të make-up, ose ekspozimit në diell. Përsërit aplikimin në rastin e ekspozimit të tejzgjatur në diell.

PËRBËRËS AKTIV

Vitamin B3

 • Parandalon transferimin e melanozomeve tek keratinocitet

Vitamin E

 • Anti-Oksidues
 • Hidratues
 • Tonifikon qelizat

Kompleksi Bimor Alpin

eshte nje kompleks prej shtate bimesh alpine Zvicerane, te perzgjedhura per veprimin ndalues ndaj tirosinase. Parandajlimi i tirosinase (enzima pergjegjshme per prodhimin e melanines ose pigmentimin e lekures) sjell:– Lehtesim (zbardhje) i njollave te moshes, (lentigo)– Lehtesim i djegies nga dielli– Ndihmon te riparoje lekuren e demtuar nga photo-aging– Zhben banjon e diellit– Lehtesim i pergjithshem i lekures – rikthen lekures tonin gjenetikisht te programuarShtate bimet alpine Zvicerane jane:– Malva Sylvestris Extract – Mentha Piperita Leaf Extract – Primula Veris Extract – Alchemilla Vulgaris Extract – Veronica Officinalis Extract – Melissa Officinalis Leaf Extract – Achillea Millefolium Extract

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Brightening protective shield spf50/pa +++”