Cellular Day Cream SPF 15

8250 LEK

Krem dite i pasur me vitamina A & E që clirohen brenda sferave blu. Në mënyrë efikase lufton radikalet e lira dhe vonon procesin e plakjes. Përmirëson strukurën e lëkurës, zbeh pamjen e vijave të holla dhe rrudhave, ndërkohë faktori mbrojtës ndalon dëmtimin nga dielli dhe trysninë oksiduese të ambientit.

Sasia
50 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Dukshëm përmirëson strukturën e lëkurës, elasticitetin, tonin & qëndrueshmërinë
 • Zbeh pamjen e rrudhave & vijave të holla
 • Përmirëson strukturën e lëkurës & shëndetin e saj
 • Luftimin e shenjave të plakjes
 • Mbrojtjen nga rrezet UV
 • Rigjenerimin e balancimin e hidratimit të lëkurës
 • Përmirësimin e elasticitetit të lëkurës
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
Kompleksi ACR G2, Alga të kuqe, Provitamin B5, Filtra UVA & UVB, Vitamin A, C & E

Në mëngjes, mbi fytyrë dhe qafë të pastër pasi të kesh aplikuar serum Skincode.

PËRBËRËS AKTIV

Alga të kuqe

 • Rigjeneron lëkurën

Filtra UVA & UVB

 • Për të mbrojtur lëkurën nga plakja e parakohshme

Provitamin B5

 • Anti-inflamator

Vitamin A, C & E

 • Antioksidues
 • zbardhues
 • Hidratues

Kompleksi ACR

Perbere nga Syn-Tacks dhe Lipobelle Soyaglycone ® Syn®-Tacks është një përzierje e Tri-Peptid & Tetra-Peptid-7, që rrisin komunikimin qelizor & përmirësojne ushqyerjen epidermiale për të zvogeluar rrudhat, rritur tonicitetin e lëkurës & fortesine & per te përmirësuar qëndrueshmërine lëkurës. Soyaglycone është nxites I fuqishem natyral i kolagjenit që depërton thellë në lëkurë & është përfshirë në preparat lipozomal. Ofron lifting te dukshem & zvogëlon pamjen e vijave dhe rrudhave. Studimet tregojnë përmirësim të dukshëm në kompaktësinë, reduktimin e rrudhave & një rritje të tonicitetit & qëndrueshmërine se lëkurës.

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Cellular Day Cream SPF 15”