Cellular Hydro-Peel Serum-In Essence

8990 LEK

Serum hidratues dhe perfeksionues I cili nuk ngjit dhe e lë lëkurën e hidratuar, të butë dhe të freskët. I pasur në përbërje me 5% Acid Laktik dhe një ‘peeling’ të lehtë tri-peptidesh për rigjenerimin e lëkurës. Formula inovative bën të mundur rivitalizimin e qelizave dhe ndihmon në përmirësimin e lekurës së lodhur, jo të njëtrajtshme dhe me rrudha. Serumi është një kombinim i Ujit të Akullt të Zvicrës dhe një kompleksi hidratues te derivuar nga bimët për të ofruar butësi dhe lëkurë më të shndritshme. Përmban gjithashtu ACR Complex dhe Antioksidantë energjizues të lëkurës për një lëkurë më rinore dhe të shëndetshme.

Sasia
50 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Zbut lëkurën dhe lë një ndjesi freskie
 • Heq qelizat e vdekura të lëkures
 • I jep lëkurës pamje të unifikuar, më të shëndetshme dhe përmison vijat e holla
 • Lëkura rigjallërohet, hidratohet dhe zbutet
 • Të gjitha tipet e lëkurës
 • Lëkura të dehidratuara
 • Lëkura që kanë nevojë për eksfolim dhe rigjallërim
 • Lëkure me probleme pigmentimi
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
ACR Complex G2, Acid Laktik, ‘Peeling’ tri-peptide, Ujit I Akullt I Zvicrës, Kompleks hidratues (derivuar nga bimët)

Apliko cdo mëngjes dhe mbrëmje mbi fytyrë e dekolte të pastër, përpara përdorimit të serumit dhe hidratuesit. Masazho 3-4 pika pas larjes dhe tonifikimit, derisa produkti të përthithet dhe lëkura të ndihet më e hidratuar. Mos e shpërlaj fytyrën. Vazhdoni rutinën me vendosjen e serumit dhe hidratuesit. Shmang kontaktin me sytë. Për përdorim të jashtëm. Ka në përmbajtje AHA(alpha hydroxy acid) i cili mund të rrisë sensitivitetin e lëkurës ndaj diellit në rast se nuk përdoret SPF.

PËRBËRËS AKTIV

'Peeling' tri-peptide

 • rigjeneron qelizat
 • rinon lëkurën

Acid laktik

 • Eksfolion lëkurën
 • zbardh njollat
 • përmirëson vijat e holla dhe rrudhat

Kompleks hidratues (derivuar nga bimët)

 • Hidraton
 • Anti-inflamator

Uji I Akullt I Zvicrës

 • Hidraton

Kompleksi ACR

Perbere nga Syn-Tacks dhe Lipobelle Soyaglycone ® Syn®-Tacks është një përzierje e Tri-Peptid & Tetra-Peptid-7, që rrisin komunikimin qelizor & përmirësojne ushqyerjen epidermiale për të zvogeluar rrudhat, rritur tonicitetin e lëkurës & fortesine & per te përmirësuar qëndrueshmërine lëkurës. Soyaglycone është nxites I fuqishem natyral i kolagjenit që depërton thellë në lëkurë & është përfshirë në preparat lipozomal. Ofron lifting te dukshem & zvogëlon pamjen e vijave dhe rrudhave. Studimet tregojnë përmirësim të dukshëm në kompaktësinë, reduktimin e rrudhave & një rritje të tonicitetit & qëndrueshmërine se lëkurës.

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Cellular Hydro-Peel Serum-In Essence”