Cellular Night Refine & Repair

10500 LEK

Krem nate intensiv i formuluar për të ndihmuar lëkurën e maturuar të duket e rigjallëruar, rrezatuese, e butë dhe më rinore. Përmban një ‘peeling peptide’ special që ndihmon në stimulimin e procesit të rigjenerimit qelizor dhe imiton procesin e rinimit qelizor të një lëkure rinore. Gjithashtu vepron me Kompleksin Aktiv Rigjenerues Qelizor (ACR) për të stimuluar rigjenerimin qelizor përgjatë natës kohë kur riparimi është optimal.

Sasia
50 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Njëtrajtëson tonin e lëkurës
 • Redukton shenjat e pigmentimit, vijat e holla & rrudhat
 • Përmirëson tonin & fortësinë e lëkurës
 • Përmirëson qëndrueshmërinë e lëkurës
 • Lëkura të maturuara
 • Lëkura që kanë nevojë për rigjenerim
 • Lëkura që kanë probleme me pigmentimin dhe shenjat e moshës (lentigo)
 • Për të nxitur elasticitetin dhe kolagjenin
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
Kompleks ACR, Peptid ‘peeling” perfeksionues P3, Përzierje botanike AHA, Urea, Acid hilauronik, Acid laktik, Vitamin A&E, Gjalp shea

Cdo mbrëmje, pas pastrimit të fytyrës dhe qafës, butësisht masazho deri sa të përthithet. Shmang kontaktin me sytë.

PËRBËRËS AKTIV

Acid Hilauronik

 • Super hidratues

Acid laktik

 • Eksfolion lëkurën
 • zbardh njollat
 • përmirëson vijat e holla dhe rrudhat

Gjalp Shea

 • Trajtues
 • Qetesues

Peptid ‘peeling” perfeksionues P3

 • Aktivizon rigjenerimin qelizor të lëkurës

Përzierje botanike AHA

 • Nxit rigjenerimin qelizor
 • Lëkurë e butë dhe e freskët

Urea

 • ndihmon në përthithjen e përbërësve të tjerë

Vitamin A & E

 • antioksidues
 • përmirëson fortësinë e lëkurës

Kompleksi ACR

Perbere nga Syn-Tacks dhe Lipobelle Soyaglycone ® Syn®-Tacks është një përzierje e Tri-Peptid & Tetra-Peptid-7, që rrisin komunikimin qelizor & përmirësojne ushqyerjen epidermiale për të zvogeluar rrudhat, rritur tonicitetin e lëkurës & fortesine & per te përmirësuar qëndrueshmërine lëkurës. Soyaglycone është nxites I fuqishem natyral i kolagjenit që depërton thellë në lëkurë & është përfshirë në preparat lipozomal. Ofron lifting te dukshem & zvogëlon pamjen e vijave dhe rrudhave. Studimet tregojnë përmirësim të dukshëm në kompaktësinë, reduktimin e rrudhave & një rritje të tonicitetit & qëndrueshmërine se lëkurës.

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Cellular Night Refine & Repair”