Daily Defense & Recovery Veil spf 30

5850 LEK

Krem hidratues matifikues i lehtë, i formuluar me Kompleksin Ozon Mbrojtës, mbron lëkurën nga efektet dëmtuese të rrezatimit UV, ndotjes dhe radikaleve të lira duke vepruar si një vello mbrojtëse, ndërkohë hidraton lëkurën përgjatë gjithë ditës.

Sasia
50 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Aktivizon & permireson mekanizmin riparues & mbrojtes te lekures
 • Vonon shenjat e plakjes
 • Miremban hidratim intensiv afat gjate
 • Lekura duket me e ndricuar & e shendetshme
 • Per ata qe udheheqin stil jetese ne qytet
 • Mbrojtur lekuren nga smogu, gazrat, radikalet e lira dhe rrezet UV
 • Qetesuar inflamacionet, acarimet dhe hidratuar lekuren
 • Te stimuluar sistemin imunitar per te pasur lekure te qete, te hidratuar dhe mirembro
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
CM-Glucan, Kompleks Ozon Mbrojtës, Teflosë, Ekstrakt nga Alga të Verdha Deti, Qeliza staminale nga Kopër Deti, Filtra mineral UV (Oksid Zinku & Dioksid Titani)

Në mëngjes, apliko mbi fytyrë të pastër dhe qafë. Nëse planifikon të ekspozohesh për kohë të gjatë në diell, mbaje kremin me vete dhe ri-aplikoje rregullisht.

PËRBËRËS AKTIV

Dioksid Titani dhe Zink Oksidi te Mikronizuar

 • Filter UVA dhe UVB

Ekstrakt Leshterik Deti i Verdhe

 • Mbron ndaj plakjes se parakohshme dhe demtimeve

Kompleksi Ozon mbrojtes

 • Anti-ndotje
 • anti-mikrobial dhe mbrojtie anti-oksiduese

Qeliza Staminale nga Koper Deti

 • Anti-pigmentues
 • Sherues
 • Nxit rigjenerimin qelizor

Teflose

 • Vello mbrojtese ne lekure
 • Parandalon skuqien dhe irritimet
 • Qetesues

CM Glucan

Derivuar nga majaja e bukëpjekësit, është një stimulues potent i sistemit imunitar.Eshtë studiuar thellësisht për vetitë shëruese në plagë, inflamacione dhe onkologji, për aftësinëpër të stimuluar riparimin dhe rikuperimin e lëkurës pas dëmtimit ose stresit ekstrem.I provurar që:– Përmirëson rigjenerimin e qelizave– Mbron ndaj stresit oksidues të nxitur nga rrezatimi UVA & UVB– Dukshëm përmirëson fortësinë e lëkurës & rrezatimin– Zbeh vijat & rrudhat– Zbeh shenjat e photo-aging & shenjat e para të plakjes

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Daily Defense & Recovery Veil spf 30”