Extra Gentle Skin Resurfacing Cream

4180 LEK

Eksfoliues në trajtë kremi I cili përmban acide alfa hidroksi (AHA) dhe vitamin A. Butësisht ndihmon të rafinojë sipërfaqen e lëkurës duke hequr qelizat e vdekura nga sipërfaqja dhe duke nxitur rigjenerimin qelizor.

Sasia
75 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Permireson teksturen dhe pamjen e lekures
 • Lekure e kombinuar
 • Permireson qartesine & njetrajtshmerine e lekures
 • Lekure e thate
 • Hidratuesi penetron me efikastitet, lekura duket rrezatuese
 • Lekure me yndyre & akne
 • Me pak papasterti ne siperfaqe, me pak akne
 • Lekure e maturuar
 • Stimulon rigjenerimin qelizor per te zbehur vijat e imta & rrudhat
 • Lekure me njolla
 • Eksfolim i permiresuar zvogelon njollat e pigmentimit
 • Eksfolim efikas per te gjithe tipet e lekures
 • Te zbutur lekuren dhe hequr papastertite
 • Zbehur njollat e pigmentimit
 • Nxitur rigjenerimin qelizor
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
CM-Glucan, Ester Acidi Laktik, Ekstrakt Molle, Kastraveci & Ginseng, Vitamin A

Aplikohet 1-2 herë në javë. Në mbrëmje pas pastrimit të lëkurës, apliko një shtresë të hollë mbi fytyrën dhe qafën, duke shmangur zonën rreth syve. Lejo të qëndrojë për 5-10 minuta dhe butësisht pastro me ujë të vakët.

PËRBËRËS AKTIV

Ekstrakt Ginseng

 • Rivitalizues

Ekstrakt Kastraveci

 • Hidratues
 • Qetesues
 • Sherues

Ester Acidi Laktik (AHA) 5%

 • Eksfoliues i bute

Koncentrat Molle

 • Acid Malik
 • Qetesuese
 • E pasur ne vitamina & anti-oksidues
 • Forcon – Zbardhon – Detoksifikon

Vitamin A

 • Riaktivizon permbajtien hidratuese te qelizave
 • Risiperfaqesues
 • Permireson fortesine e lekures

Vitamin E

 • Anti-Oksidues
 • Hidratues
 • Tonifikon qelizat

CM Glucan

Derivuar nga majaja e bukëpjekësit, është një stimulues potent i sistemit imunitar.Eshtë studiuar thellësisht për vetitë shëruese në plagë, inflamacione dhe onkologji, për aftësinëpër të stimuluar riparimin dhe rikuperimin e lëkurës pas dëmtimit ose stresit ekstrem.I provurar që:– Përmirëson rigjenerimin e qelizave– Mbron ndaj stresit oksidues të nxitur nga rrezatimi UVA & UVB– Dukshëm përmirëson fortësinë e lëkurës & rrezatimin– Zbeh vijat & rrudhat– Zbeh shenjat e photo-aging & shenjat e para të plakjes

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Extra Gentle Skin Resurfacing Cream”