Fortifying Toning Lotion

2750 LEK

Locion tonifikues i cili pastron lëkurën nga make-up i mbetur dhe papastërtitë e imta dhe përgatit lëkurën për produktet e tjera. Përmban acid laktik për të eksfoliuar butësisht lëkurën, gjalpi shea për qetësim dhe acid hilauronik për hidratim, elasticitet dhe tonifikim.

Sasia
200 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Lëkura mbetet e butë & e pastër
 • Lë ndjesi freskie & komfortit
 • Përmirëson tonin, sipërfaqen & qartësinë e lëkurës
 • Serumi dhe hidratuesi penetrojne më lehtë në lëkurë
 • Ideale për të qetësuar dhe balancuar lëkurën
 • Pastruar mbetjet e make up & papastertite te tjera
 • Eksfolim te lehte dhe pergatitje te lekures per aplikim te produkteve te tjera.
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
CM-Glucan, Gjalp Shea, Acid Laktik, Acid Hilauronik

Në mëngjes dhe në darkë, hidh mbi një pambuk dhe butësisht fshi fytyrën dhe qafën deri sa të jetë e pastër. Shmang zonën rreth syve. Vepro më pas me serumin ose hidratuesin tuaj Skincode

PËRBËRËS AKTIV

1% Acid Laktik

 • Eksfoliues
 • Hidratues
 • Zbutës

Gjalp Shea

 • Trajtues
 • Qetesues

Hilauronat Sodiumi

 • Super hidratues
 • Mund të mbajë 1’000 here peshën e vetë në ujë

CM Glucan

Derivuar nga majaja e bukëpjekësit, është një stimulues potent i sistemit imunitar.Eshtë studiuar thellësisht për vetitë shëruese në plagë, inflamacione dhe onkologji, për aftësinëpër të stimuluar riparimin dhe rikuperimin e lëkurës pas dëmtimit ose stresit ekstrem.I provurar që:– Përmirëson rigjenerimin e qelizave– Mbron ndaj stresit oksidues të nxitur nga rrezatimi UVA & UVB– Dukshëm përmirëson fortësinë e lëkurës & rrezatimin– Zbeh vijat & rrudhat– Zbeh shenjat e photo-aging & shenjat e para të plakjes

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Fortifying Toning Lotion”