Micellar Water all-in-one Cleanser

2750 LEK

Locion i butë all-in-one përmban pika të vogla ose ?miscele? vaji të padukshme për syrin. Këto pika kapin papastërtitë & make-up, duke lënë lëkurën të pastër dhe të freskuar me vetëm një veprim

Sasia
200 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Lëkura mbetet e pastër
 • Lë pas ndjesi butësie & komforti në lëkurë
 • Lekura ndihet e fresket
 • Respekton balancën e hidratimit të lëkurës
 • Ideal per te pastruar fytyren & syte nga make up me nje lares
 • Per te ruajtur balancen dhe hidratimin e lekures
 • Per t’I ofruar lekures komfort, pasterti dhe qetesi
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
CM-Glucan, Ekstrakt i farës tamarindus indica, Ekstrakt nga gjethe Aloe Barbadensis

Në mëngjes dhe në darkë, njom një top pambuku me miscellar water dhe butësisht fshij fytyren dhe qafën. Për të pastruar zonën rreth syve, vendos pambuk të njomur mbi kapakët e syve për disa sekonda, butësisht fshije me veprim poshtë dhe drejt cepave të syve.

PËRBËRËS AKTIV

Ekstrakt Aloe Vera

 • Hidraton
 • Mbron
 • Sheron
 • Promovon rinimin qelizor

Ekstrakt Fare Tamarindus Indica

 • Mbron lekuren nga humbja e hidratimit
 • Aktivizon mekanizmat mbrojtes natyral te lekures
 • Permireson elasticit etin
 • Zvogelon rrudhat

CM Glucan

Derivuar nga majaja e bukëpjekësit, është një stimulues potent i sistemit imunitar.Eshtë studiuar thellësisht për vetitë shëruese në plagë, inflamacione dhe onkologji, për aftësinëpër të stimuluar riparimin dhe rikuperimin e lëkurës pas dëmtimit ose stresit ekstrem.I provurar që:– Përmirëson rigjenerimin e qelizave– Mbron ndaj stresit oksidues të nxitur nga rrezatimi UVA & UVB– Dukshëm përmirëson fortësinë e lëkurës & rrezatimin– Zbeh vijat & rrudhat– Zbeh shenjat e photo-aging & shenjat e para të plakjes

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Micellar Water all-in-one Cleanser”