Sun Protection Face Lotion SPF 50+

2980 LEK

Krem mbrojtës i lehtë me spektër të gjerë UVA/UVB mbron lëkurën e fytyrës ndaj rrezeve UV. Gjithashtu mbron lëkurën nga stresi oksidues, irritimet e lëkurës dhe djegies nga dielli. Formulim pa vaj dhe rezistent ndaj ujit, stimulon mekanizmat mbrojtëse dhe riparuese të lëkurës. Gjithashtu hidraton lehtë lëkurën dhe e mban atë të butë.

Sasia
100 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Rezistente ndaj djersitjes & ujit
 • Ndihmon në mirëmbajtien e nivelit të hidratimit
 • Ndihmon në parandalimin e pigmentimit
 • Teksture e lehtë pa yndyrë
 • Restauron & ruan lëkurën
 • Stimulon rigjenerimin qelizor
 • Mbështet mekanizmin mbrojtës të lëkurës
 • Mbr
 • Te mbrojtur lekuren edhe me sensitive nga rrezet e demshme UV
 • Te gjithe tipet e lekures, pasi formula nuk permban vaj
 • Te pasur lekuren e hidratuar dhe te mbrojtur me faktorin me te larte te mbrojtjes
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
CM-Glucan, Filtra UV, Ekstrakt nga fruti Vanilla planifolia, Vitamin C & E

20 min përpara ekspozimit në diell, apliko bollshëm mbi fytyren, qafën dhe dekoltenë. Përsërit aplikimin rregullisht për të siguruar mbrojtje optimale ndaj diellit, sidomos pas notit, larjes ose tharjes me peshqir. Mënjano kontakin me sytë.

PËRBËRËS AKTIV

Ekstrakt Vanilje Planifora

 • Antioksidues
 • Qetësues

Filtra UVA & UVB

 • Për të mbrojtur lëkurën nga plakja e parakohshme

Gjalp Shea

 • Trajtues
 • Qetesues

Pro Vitamin B5

 • Anti-inflamator
 • Hidratues

Vitamin C

 • Antioksidues
 • Zbardhon lëkurën
 • Përforcues kolagjeni

Vitamin E

 • Anti-Oksidues
 • Hidratues
 • Tonifikon qelizat

CM Glucan

Derivuar nga majaja e bukëpjekësit, është një stimulues potent i sistemit imunitar.Eshtë studiuar thellësisht për vetitë shëruese në plagë, inflamacione dhe onkologji, për aftësinëpër të stimuluar riparimin dhe rikuperimin e lëkurës pas dëmtimit ose stresit ekstrem.I provurar që:– Përmirëson rigjenerimin e qelizave– Mbron ndaj stresit oksidues të nxitur nga rrezatimi UVA & UVB– Dukshëm përmirëson fortësinë e lëkurës & rrezatimin– Zbeh vijat & rrudhat– Zbeh shenjat e photo-aging & shenjat e para të plakjes

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Sun Protection Face Lotion SPF 50+”