24h Cell Energizer Cream

5380 LEK

Krem i lehtë dhe i mëndafshtë është perfekt për lëkure sensitive. Formulimi unik përmban përqëndrim të lartë të CM-Glucan, i përdorur për dekada në botën farmaceutike për vetitë stimuluese të procesit të rigjenerimit qelizor dhe mekanizmit mbrojtës të lëkurës. Vepron për të forcuar dhe zbehur rrudhat, duke e bërë përbërësin ideal për të shënjestruar shenjat e dukshme të plakjes së parakohshme të lëkurës.

Sasia
50 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Rrezatim të menjëhershëm & pamje të shëndetshme
 • Lëkura ndihet e mbushur & hidratuar
 • Përmirëson gjëndien e lëkurës & pamjen e saj
 • Ndihmon në luftimin e shenjave të plakjes
 • Rikthen shëndet lëkurës
 • Hidraton dhe zbut thellësisht
 • Te gjithe qe kane nevoje per hidratim, rigjenerim dhe riparim afatgjate
 • Te zbutur & hidratuar lekuren
 • Vepruar ndaj shenjave te para te plakjes
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
CM-Glucan, Niseshte Orizi, Vitamin C & E

Në mëngjes dhe në darkë, apliko mbi fytyrë dhe qafë pas aplikimit të serumit Skincode. Mënjano zonën rreth syve

PËRBËRËS AKTIV

Niseshte Orizi

 • Vepron si lëkurë e dytë

Vitamin C

 • Antioksidues
 • Zbardhon lëkurën
 • Përforcues kolagjeni

Vitamin E

 • Anti-Oksidues
 • Hidratues
 • Tonifikon qelizat

CM Glucan

Derivuar nga majaja e bukëpjekësit, është një stimulues potent i sistemit imunitar.Eshtë studiuar thellësisht për vetitë shëruese në plagë, inflamacione dhe onkologji, për aftësinëpër të stimuluar riparimin dhe rikuperimin e lëkurës pas dëmtimit ose stresit ekstrem.I provurar që:– Përmirëson rigjenerimin e qelizave– Mbron ndaj stresit oksidues të nxitur nga rrezatimi UVA & UVB– Dukshëm përmirëson fortësinë e lëkurës & rrezatimin– Zbeh vijat & rrudhat– Zbeh shenjat e photo-aging & shenjat e para të plakjes

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “24h Cell Energizer Cream”