Brightening day cream spf15

5750 LEK

Krem hidratues i mëndafshtë & i lehtë përthithet lehtesisht nga lëkura pa lënë pas ndjesi të yndyrshme. Përmban filtra UVA & UVB për të mbrojtur lëkurën e ndjeshme jo vetëm nga efekti djegës i diellit, por edhe dëmtimet e padukshme të shkaktuara nga rrezet UVA që shkaktojnë plakje të parakohshme. Përbërësit aktiv zbardhues ndihmojnë në zbehjen e njollave të moshës dhe pigmentimit, duke lënë lëkurën të hidratuar dhe të mbrojtur me një ngjyrë të njëtrajtshme.

Sasia
50 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Hidraton lekurën
 • Mbron lekurën nga shenjat e plakjes me mbrojtje UVA
 • Zbardh pamjen e lëkurës
 • Zvogëlon imperfeksionet e lëkurës, njollat e moshës
 • Ndihmon në mbrojtjen ndaj efektit djegies së diellit
 • Zvogëlimin e imperfeksioneve të lëkurës
 • Zbehjen e njollave të moshës
 • Mbrojtjen e lëkurës nga shenjat e plakjes
 • Mbrojtjen ndaj efektit te djegies nga dielli
 • Pa përmbajtje: ruajtës artificial – aromë – ngjyrues – derivate shtazore
 • Testuar dermatologjikisht.
CM-Glucan, Vitamin B3, Kompleks bimor Alpin, Vitamin C & E

Apliko cdo mëngjes, pas rutinës së pastrimit të lëkurës dhe pas Brightening Total Clarity Serum, masazho me veprime rrethore mbi fytyrë dhe qafë.

PËRBËRËS AKTIV

Vitamin B3

 • Parandalon transferimin e melanozomeve tek keratinocitet

Vitamin C

 • Antioksidues
 • Zbardhon lëkurën
 • Përforcues kolagjeni

Vitamin E

 • Anti-Oksidues
 • Hidratues
 • Tonifikon qelizat

Kompleksi Bimor Alpin

eshte nje kompleks prej shtate bimesh alpine Zvicerane, te perzgjedhura per veprimin ndalues ndaj tirosinase. Parandajlimi i tirosinase (enzima pergjegjshme per prodhimin e melanines ose pigmentimin e lekures) sjell:– Lehtesim (zbardhje) i njollave te moshes, (lentigo)– Lehtesim i djegies nga dielli– Ndihmon te riparoje lekuren e demtuar nga photo-aging– Zhben banjon e diellit– Lehtesim i pergjithshem i lekures – rikthen lekures tonin gjenetikisht te programuarShtate bimet alpine Zvicerane jane:– Malva Sylvestris Extract – Mentha Piperita Leaf Extract – Primula Veris Extract – Alchemilla Vulgaris Extract – Veronica Officinalis Extract – Melissa Officinalis Leaf Extract – Achillea Millefolium Extract

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Brightening day cream spf15”