Brightening eye contour cream

4950 LEK

Krem zbardhues për konturin e syve, me një kombinim potent përbërësish aktiv për të ndricuar, zbutur dhe detoksifikuar konturin rreth syve. Përmban Vitamin B3 dhe kompleks të derivuar nga 7 bimë alpine për të ndihmuar në zbehjen e njollave të errëta dhe kompleks me alga jeshile i zgjedhur për veprimin ndaj rrathëve të errët.

Sasia
15 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Ndihmon zbardhjen e lëkurës rreth syve
 • Zvogëlon enjtjen
 • Zbut pamjen e vijave te holla & rrudhave
 • Zbardhjen e lëkures rreth syve
 • Detoksikimin e lëkures rreth syve
 • Zbutjen e lëkures rreth syve
 • Pa përmbajtje: ruajtës artificial – aromë – ngjyrues – derivate shtazore
 • Testuar dermatologjikisht.
CM-Glucan, Vitamin B3, Kompleks bimor Alpin, Alga Jeshile, Gjalp Shea, Kafeinë

Apliko cdo mëngjes dhe mbrëmje, një shtresë të lehtë rreth konturit të syve. Masazho butësisht deri sa të përthithet plotësisht.

PËRBËRËS AKTIV

Alga Jeshile

 • Përmireson imperfeksionet vaskulare si rrathët e errët ose damarët e dukshëm

Gjalp Shea

 • Trajtues
 • Qetesues

Kafeine

 • Detoksifikon
 • Zvogelon fryerjen
 • Zvogelon depozitat e dhjamit

Vitamin B3

 • Parandalon transferimin e melanozomeve tek keratinocitet

Kompleksi Bimor Alpin

eshte nje kompleks prej shtate bimesh alpine Zvicerane, te perzgjedhura per veprimin ndalues ndaj tirosinase. Parandajlimi i tirosinase (enzima pergjegjshme per prodhimin e melanines ose pigmentimin e lekures) sjell:– Lehtesim (zbardhje) i njollave te moshes, (lentigo)– Lehtesim i djegies nga dielli– Ndihmon te riparoje lekuren e demtuar nga photo-aging– Zhben banjon e diellit– Lehtesim i pergjithshem i lekures – rikthen lekures tonin gjenetikisht te programuarShtate bimet alpine Zvicerane jane:– Malva Sylvestris Extract – Mentha Piperita Leaf Extract – Primula Veris Extract – Alchemilla Vulgaris Extract – Veronica Officinalis Extract – Melissa Officinalis Leaf Extract – Achillea Millefolium Extract

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Brightening eye contour cream”