Brightening total clarity serum

5700 LEK

Serum i lehtë & hidratues, i formuluar me Vitamin B3 dhe një kompleks të derivuar nga 7 bimë alpine për të trajtuar zonat që shfaqin shenja pigmentimi dhe imperfeksione të tjera. Përdoret sëbashku me brightening day cream spf15 për të minimizuar pamjen e njollave të errta.

Sasia
30 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Lëkura mbetet e njëtrajtshme dhe më rrezatuese
 • Hidratim pa yndyrë
 • Zbehje të imperfeksioneve, përfshirë njollat e moshës
 • Lekurë me probleme pigmentimi
 • Zbehjen e njollave të moshës dhe imperfeksioneve
 • Hidratim të lehtë, pa yndyrë
 • Pa përmbajtje: ruajtës artificial – aromë – ngjyrues – derivate shtazore
 • Testuar dermatologjikisht.
CM-Glucan, Vitamin B3, Kompleks bimor Alpin, Acid Glycirrhetinik, Vitamin C

Apliko cdo mëngjes dhe mbrëmje mbi fytyrë dhe qafë të pastër. Butësisht masazho me veprime rrethore deri sa të përthithet nga lëkura.

PËRBËRËS AKTIV

Acid Glycirrhetinik

 • Zbutës
 • Qetësues
 • Zbardhues i lëkurës

Kafeine

 • Detoksifikon
 • Zvogelon fryerjen
 • Zvogelon depozitat e dhjamit

Vitamin B3

 • Parandalon transferimin e melanozomeve tek keratinocitet

Vitamin C

 • Antioksidues
 • Zbardhon lëkurën
 • Përforcues kolagjeni

Kompleksi Bimor Alpin

eshte nje kompleks prej shtate bimesh alpine Zvicerane, te perzgjedhura per veprimin ndalues ndaj tirosinase. Parandajlimi i tirosinase (enzima pergjegjshme per prodhimin e melanines ose pigmentimin e lekures) sjell:– Lehtesim (zbardhje) i njollave te moshes, (lentigo)– Lehtesim i djegies nga dielli– Ndihmon te riparoje lekuren e demtuar nga photo-aging– Zhben banjon e diellit– Lehtesim i pergjithshem i lekures – rikthen lekures tonin gjenetikisht te programuarShtate bimet alpine Zvicerane jane:– Malva Sylvestris Extract – Mentha Piperita Leaf Extract – Primula Veris Extract – Alchemilla Vulgaris Extract – Veronica Officinalis Extract – Melissa Officinalis Leaf Extract – Achillea Millefolium Extract

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Brightening total clarity serum”