Mattifying lotion

4980 LEK

Locion matifikues i cili është edhe hidratues ditor shumë i lehtë, me veprime të shumta. Ndihmon të balancojë prodhimin e yndyrës dhe pakëson daljen e akneve duke promovuar lëkurë të pastër, të shëndetshme dhe të matifikuar. Rezultati është heqja e yndyrës së tepërt për një lëkure pa shkëlqim dhe të qetë.

Sasia
50 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Ngushton dhe zvogëlon dukshëm poret
 • Qetëson dhe zbut
 • Lë pas lekurë të butë, pa shkelqim & pamje të matifikuar
 • Zvogëlimin e shenjave të pucrave
 • Promovimin e lëkurës të pastër, të shëndetshme
 • Vënien nën kontroll të prodhimit të yndyrës dhe shkëlqimit
 • Ngushtimin dhe zvogëlimin e poreve
 • Pa përmbajtje: ruajtës artificial – aromë – ngjyrues – derivate shtazore
 • Testuar dermatologjikisht.
CM-Glucan, Aktiv Rafinues i Poreve, Esktrakt Hithre, Agjent Matifikues (Nylon 12), Vitamin C & E

Në mëngjes dhe në mbrëmje, pas aplikimit të serumit balancues, përhape me veprime rrethore mbi fytyrë dhe qafë. Shmang kontaktin me konturin delikat rreth syve.

PËRBËRËS AKTIV

Ekstrakt Hithre

 • Anti-inflamator
 • Regjës
 • Antibakterial

Vitamin C

 • Antioksidues
 • Zbardhon lëkurën
 • Përforcues kolagjeni

Vitamin E

 • Anti-Oksidues
 • Hidratues
 • Tonifikon qelizat

Aktiv Rafinues I Poreve

Nje reshire e cmuar mjekesore e bazuar ne mastiha, reshire aromatike nga pemet Lentisk, homogjene teishullit Chios ne Greqi. Historikisht e kerkuar per vetite anti-bakteriale, antifungale, anti-inflamatore dheanti-oksiduese. Eshte perdorur per gjenerata ne produkte mkujdesi te lekures per vetite purifikuese dheregjese.Ky perberes I Skincode Essentials S.O.S oil control’s zbeh pamjen e poreve te zmadhuara, I pastronthellesisht ato dhe njetrajteson siperfaqen e lekures.

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Mattifying lotion”