Overnight brightening mask

5700 LEK

Maskë zbardhuese e mëndafshtë, ushqyese por e lehtë, me formule inovatore gel-krem, përthithet nga lëkura sa e prek atë. Përmban kompleks unik të derivuar nga 7 bimë alpine dhe Vitamin B3 (Niacinamide) për të zbardhur dhe zbutur pamjen e lëkurës gjatë natës. E pasuruar me anti-oksidues që ndihmojnë lëkurën në zbehjen e shenjave të plakjes

Sasia
50 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Imperfeksione të zvogëluara, duke përfshirë njollat e moshës
 • Sipërfaqja e lekurës zbutet
 • Qetësues, skuqje e zvogëluar
 • Zbardhjen e lëkurës
 • Zvogëlimin e njollave të moshës dhe pigmentimit
 • Stimulimin e rigjenerimit qelizor
 • Hidratim, qetësim
 • Pa përmbajtje: ruajtës artificial – aromë – ngjyrues – derivate shtazore
 • Testuar dermatologjikisht.
CM-Glucan, Vitamine B3, Gigawhite, Superoksid Dismutase, Gjalp Shea, Acid Hialuronik, Vitamin E

Apliko cdo mbrëmje, ose të paktën 2 herë në javë, përhap njëtrajtësisht një sasi të bollshme mbi fytyrë dhe qafë, pas aplikimit të Brightening Total Clarity Serum. Fshij me fazoletë tepricën dhe mos e laj fytyrën.

PËRBËRËS AKTIV

Acid Hilauronik

 • Super hidratues

Gjalp Shea

 • Trajtues
 • Qetesues

Vitamin B3

 • Parandalon transferimin e melanozomeve tek keratinocitet

Vitamin E

 • Anti-Oksidues
 • Hidratues
 • Tonifikon qelizat

Kompleksi Bimor Alpin

eshte nje kompleks prej shtate bimesh alpine Zvicerane, te perzgjedhura per veprimin ndalues ndaj tirosinase. Parandajlimi i tirosinase (enzima pergjegjshme per prodhimin e melanines ose pigmentimin e lekures) sjell:– Lehtesim (zbardhje) i njollave te moshes, (lentigo)– Lehtesim i djegies nga dielli– Ndihmon te riparoje lekuren e demtuar nga photo-aging– Zhben banjon e diellit– Lehtesim i pergjithshem i lekures – rikthen lekures tonin gjenetikisht te programuarShtate bimet alpine Zvicerane jane:– Malva Sylvestris Extract – Mentha Piperita Leaf Extract – Primula Veris Extract – Alchemilla Vulgaris Extract – Veronica Officinalis Extract – Melissa Officinalis Leaf Extract – Achillea Millefolium Extract

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Overnight brightening mask”