Purifying cleansing gel

2750 LEK

Xhel pastrues I cili heq make-up, qelizat e vdekura dhe papastërtitë, ndërkohë që rregullon yndyrën sipërfaqësore dhe ruan balancën natyrale të lëkurës duke lënë pas një lëkurë mat

 • 125 ml
Clear
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Lë pas një lëkurë të pastër & të butë
 • Balancon sekretimin e yndyrës nga gjendrat
 • Ideal për lëkurë normale & mikse
 • Ideale për lëkurë normale & mikse
 • Lekure qe ka nevoje per balancim te yndyres, qetesim & pasterti
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
CM-Glucan, Ekstrakte Hithre, Ekstrakt Kamomili, Ekstrakte Kalendula, Ekstrakte Gjethe Rozmarine

Në mëngjes dhe në darkë, me një sasi të vogël dhe së bashku me ujë te vaket masazho mbi fytyrë dhe dekolte me lëvizje rrethore. Shmang zonen rreth syve. Shplaj me ujë të vakët

PËRBËRËS AKTIV

Ekstrakt Gjethe Rozmarine

 • Shërues
 • Regjës
 • Zhbllokues
 • Antibakterial

Ekstrakt Hithre

 • Anti-inflamator
 • Regjës
 • Antibakterial

Ekstrakt Kamomili

 • Anti-inflamator
 • Qetesues

Ekstrakt Lule Calendula

 • Shërues
 • Antiseptik
 • Anti-inflamator

Pro Vitamin B5

 • Anti-inflamator
 • Hidratues

CM Glucan

Derivuar nga majaja e bukëpjekësit, është një stimulues potent i sistemit imunitar.Eshtë studiuar thellësisht për vetitë shëruese në plagë, inflamacione dhe onkologji, për aftësinëpër të stimuluar riparimin dhe rikuperimin e lëkurës pas dëmtimit ose stresit ekstrem.I provurar që:– Përmirëson rigjenerimin e qelizave– Mbron ndaj stresit oksidues të nxitur nga rrezatimi UVA & UVB– Dukshëm përmirëson fortësinë e lëkurës & rrezatimin– Zbeh vijat & rrudhat– Zbeh shenjat e photo-aging & shenjat e para të plakjes

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Purifying cleansing gel”