Clarifying wash

2750 LEK

Pastrues I butë që zvogëlon daljen e akneve (outbreak) dhe nxit lëkurën të jetë më e pastër dhe e shëndetshme. Aktivizohet me ujë dhe prodhon një shkumë të pasur që vepron me efikasitet për të pastruar poret nga papastertitë duke lënë lekurën e butë, të qartë dhe në komfort.

Sasia
125 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Qartëson lëkurën dhe parandalon daljet e pucrave
 • Ngushton dhe zvogëlon dukshëm poret
 • Lë pas lëkurë të zbutur, me sipërfaqe mat
 • Pakësimin e akneve
 • Promovimin e lëkures të pastër, të shëndetshme
 • Vënien nën kontroll të prodhimit të yndyrës dhe shkëlqimit
 • Nxjerrjen e papastërtive nga poret
 • Pa përmbajtje: ruajtës artificial – aromë – ngjyrues – derivate shtazore
 • Testuar dermatologjikisht.
CM–Glucan, Aktiv Rafinues i Poreve, Acid Salicilik, Kaolin

Në mëngjes dhe në mbrëmje, mbi fytyrë te njomë apliko një sasi të vogël mbi pëllëmbë dhe me veprime rrethore fërko pëllëmbët mbi fytyrë dhe qafë. Shmang kontaktin me zonën rreth syve. Shplaje me ujë të vakët.

PËRBËRËS AKTIV

Acid Salicilik

 • Parandalon irritimet
 • Pastron thellësisht poret
 • Trajton aknet

Kaolin

 • Thith yndyren
 • Rafinon siperfaqen e lekures
 • Nxjer papastertite
 • Pastron aknet

Aktiv Rafinues I Poreve

Nje reshire e cmuar mjekesore e bazuar ne mastiha, reshire aromatike nga pemet Lentisk, homogjene teishullit Chios ne Greqi. Historikisht e kerkuar per vetite anti-bakteriale, antifungale, anti-inflamatore dheanti-oksiduese. Eshte perdorur per gjenerata ne produkte mkujdesi te lekures per vetite purifikuese dheregjese.Ky perberes I Skincode Essentials S.O.S oil control’s zbeh pamjen e poreve te zmadhuara, I pastronthellesisht ato dhe njetrajteson siperfaqen e lekures.

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Clarifying wash”