Pore Refining Mask

4580 LEK

Maskë me argjil të bardhë e dizenjuar për lëkurë të yndyrshme dhe mikse. Ndihmon që të pastrojë poret nga papastërtitë dhe të përthithë yndyrën e tepërt. Përmban një përbërës biotech të derivuar nga bimet me veti anti-bakteriale, anti-inflamatore dhe efekt ngushtues tek poret dhe lëkura.

Sasia
75 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Ngushton dhe zvogelon pamjen e poreve
 • Zvogelon njollat dhe akneve
 • Le pas pelkure te bute, me pamje mat
 • Heq papastertite ne thellesi te poreve
 • Thith yndyren e tepert dhe rafinon siperfaqen e lekures
 • Te pastruar thellesisht poret nga papastertite
 • Thithur yndyren e tepert dhe zvogeluar pamjen e poreve te zmadhuara
 • Zbehur shenjat & njollat e akneve
 • Per pastrim te thelle pa acaruar lekuren
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
CM-Glucan, Kaolin, Aktiv rafinues I poreve

Aplikohet 1- 2 herë në javë ose aq herë sa ta ndjeni të nevojshme në mbrëmje. Apliko shtresë të bollshme mbi fytyrë dhe qafë të pastër. Shmang zonën rreth syve dhe buzëve. Leje të qëndrojë për 10-15 minuta. Butësisht pastro me ujë të vakët.

PËRBËRËS AKTIV

Acid Alfa Hidroksi (AHA) 0.05%

 • Perzierje botanike e perqendruar nga boronica, kallami sheqerit, portokalli, limon dhe sheqer panje
 • Nxitje te rigjenerimit qelizor
 • Pastron butesisht lekuren nga qelizat e vdekura ne siperfaqe

Aktiv Rafinues I Poreve

 • Perzierje e pasur fosfolipidesh nga soja formuluar nga rezine medicinale Greke
 • Ngushton poret
 • Rafinon
 • Zvogelon imperfeksionet
 • eliminon shkelqimin
 • Anti-bakterial
 • Anti-inflamator
 • Anti-oksidant

Kaolin

 • Thith yndyren
 • Rafinon siperfaqen e lekures
 • Nxjer papastertite
 • Pastron aknet

CM Glucan

Derivuar nga majaja e bukëpjekësit, është një stimulues potent i sistemit imunitar.Eshtë studiuar thellësisht për vetitë shëruese në plagë, inflamacione dhe onkologji, për aftësinëpër të stimuluar riparimin dhe rikuperimin e lëkurës pas dëmtimit ose stresit ekstrem.I provurar që:– Përmirëson rigjenerimin e qelizave– Mbron ndaj stresit oksidues të nxitur nga rrezatimi UVA & UVB– Dukshëm përmirëson fortësinë e lëkurës & rrezatimin– Zbeh vijat & rrudhat– Zbeh shenjat e photo-aging & shenjat e para të plakjes

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Pore Refining Mask”