24h De-stress Comfort Balm

4680 LEK

Balm hidratues, qetësues & intensiv, ideal për lëkurë të thatë, shumë të thatë & sensitive. Përmban ingredient aktiv multi-funksional, i zhvilluar për të qetësuar skuqjen, kruajtjet dhe rikthimin e komfortit lëkurës së irrituar.

Sasia
50 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Qeteson & Zbut
 • Ndihmon te veproje ndaj shenjave te plakjes
 • Thellesisht hidraton
 • lehte per tu perdoror, me disa veprime
 • diten/naten ose sipas nevojes
 • I pershtatshem per lekuren me te ndjeshme
 • Lekure qe shfaq shenja stresi, acarimi, skuqje apo kruajtje
 • Qetesuar, riparuar dhe hidratuar thellesisht lekuren sensitive
 • Ta pasur me vete ne cante kudo qe udhetoni.
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
CM-Glucan, Aktiv Zbutës & Anti-irritues, Alga e kuqe, Gjalp Shea, Acid Hilauronik

Apliko sa herë të jetë e nevojshme për të qetësuar dhe zbutur zonat e thata & shumë të thata. Mund të përdoret ditën, natën dhe është i përshtatshëm për aplikim në sipërfaqe të ndryshme që shfaqin shenja dehidratimi ose stresi: fytyra, buzët, duart, gjunjtë, brrylat mund të përfitojnë nga ky balm shpëtues.

PËRBËRËS AKTIV

Aktiv Qetesues & Anti-Irritues

 • Qeteson kruajtien
 • Zbutes
 • Ushqen & trajton

Butyrospermum Parkii (Gjalp Shea)

 • Rigjenerim Qelizor
 • Vonon plakjen e lekures
 • Zbutes
 • Hidratues & Ristrukturues

Chondrus Crispus (Carrageenan)

 • Qetesues
 • Shtrese formues
 • Hidratues & Ristrukturues

Hilauronat Sodiumi

 • Super hidratues
 • Mund të mbajë 1’000 here peshën e vetë në ujë

CM Glucan

Derivuar nga majaja e bukëpjekësit, është një stimulues potent i sistemit imunitar.Eshtë studiuar thellësisht për vetitë shëruese në plagë, inflamacione dhe onkologji, për aftësinëpër të stimuluar riparimin dhe rikuperimin e lëkurës pas dëmtimit ose stresit ekstrem.I provurar që:– Përmirëson rigjenerimin e qelizave– Mbron ndaj stresit oksidues të nxitur nga rrezatimi UVA & UVB– Dukshëm përmirëson fortësinë e lëkurës & rrezatimin– Zbeh vijat & rrudhat– Zbeh shenjat e photo-aging & shenjat e para të plakjes

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “24h De-stress Comfort Balm”